Крок 2. Усвідомлення. Важливі кроки, для побудови відносин з вашою дитиною-підлітком

На жаль, на початку шляху доведеться зробити найбільш складний крок. Можливо, не для всіх, але для багатьох він буде нелегким. Читайте нижче.

Усвідомте, хто живе поруч з Вами. Йдеться в першу чергу про підлітка, але добре якщо це зачепить і інших ваших близьких. Подивіться на свою дитину немов вперше. Роздивіться детально зовнішність, фігуру, волосся, недоліки, переваги. Те, що ви і так раніше добре помічали, не розглядайте. Особливо, якщо це щось Вас дратувало. Роздивіться уважно все інше. Тільки так, щоб не привертати уваги. Можливо, зробіть це, коли дитина спить, сидить або йде, обернувшись спиною до Вас.

Добре розглянули? Помітили деталі? Тепер спробуємо не тільки очима, а й усіма іншими органами наших почуттів сприйняти свою рідну людину, свою дитину.

Для того, щоб зробити це найкращим чином, на початку зосереджуємося на самому собі. Намагаємося відчути самого себе: закрийте очі, відчуйте своє тіло зсередини, свої очі, як вони рухаються під повікам;свій рот, язик, губи, як рот зсередини поступово наповнюється слиною і ви її ковтаєте;ваш ніс – як зі звуком в ніздрі входять і виходять потоки повітря. Відчуйте себе всередині себе. Ви – в своєму тілі, в своєму будинку, в своєму будиночку .. :)) Ваша шкіра – це ваші кордони. Всередині – це Ви. Зовні – решта світу.

Утримуйте стан «перебування всередині себе». Тепер торкніться речей і предметів побуту свого підлітка. Прислухайтеся до своїх тактильних відчуттів. Вдихніть його запахи. Нікуди не поспішайте. І не робіть ніяких висновків. Просто помічайте, спостерігайте, досліджуйте, усвідомлюйте. Сприйміть його об’ємно, всіма своїми почуттями, думками, душевними емоціями і глибинним сприйняттям.

Поруч з Вами живе окрема людина. Відчуйте радість від того, що він ЖИВЕ, ЖИВИЙ, ЖИВ.

А тепер, для самого себе опишіть усно або, якщо захочете, письмово, що за людина Ваш підліток. Ще раз усвідомте, хто живе поруч з Вами. Сформулюйте це. Будьте щедрими на добрі слова і скупими на критику.

Досить на сьогодні. Ви молодець!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *